Arbetskalender period 4

Dag Datum På gång
v. 6
1 on 10.2 Infotimme kl. 14:30: se aktuellt program
2 to 11.2  
3 fr 12.2 Utvärdering från P3: kl. 13:00 balk 8, kl. 13:45 balk 2
v. 7
4 15.2  
5 ti 16.2  
6 on 17.2 Utvärdering från P3: kl. 14:30 balk 6, kl. 15:00 balk 1, kl. 15:30 balk 5
7 to 18.2 Sista dag för anmälan till omtagning och tentamensansökan kl. 15:00
8 fr 19.2  
v. 8 Sportlov
v. 9
9 1.3  
10 ti 2.3  
11 on 3.3 Infotimme kl. 14:30: se aktuellt program
12 to 4.3 Omtagning kl. 16.10
13 fr 5.3  
v. 10 Läsvecka: 40 min läsning per dag
14 8.3 Abiturienterna får börja kryssa kurser.
15 ti 9.3  
16 on 10.3 Infotimme kl. 14:30: se aktuellt program
17 to 11.3  
18 fr 12.3  
v. 11
19 15.3  
20 ti 16.3 Studentprov: modersmål, läskompetens och
svenska som andra språk
21 on 17.3 Infotimme kl. 14:30: se aktuellt program
22 to 18.3 Studentprov: främmande språk, kort lärokurs
23 fr 19.3 Studentprov: modersmål, skrivkompetens
v. 12
24 22.3 Studentprov: främmande språk, lång lärokurs
25 ti 23.3 Studentprov: matematik, kort lärokurs   NY PROVDAG!
26 on 24.3 Studentprov: matematik, lång lärokurs
Infotimme kl. 14:30: se aktuellt program
27 to 25.3 Studentprov: real (bi, fil, psy)   NY PROVDAG!
NYTT: Sista dag för schemaändringar inför P5 kl. 15:00
28 fr 26.3 Studentprov: real (fy, hi)
v. 13
29 29.3 Studentprov: andra inhemska (finska)
30 ti 30.3 Studentprov: real (geo, rel/liv, sk)   NY PROVDAG!
  on 31.3 PERIOD 5 INLEDS PÅ DISTANS: Se schemat i Wilma Studentprov: real (hä, kel)
  to 1.4 PERIOD 5: Se schemat i Wilma  
  fr 2.4 Påsk
v. 14
  5.4 Påsk
31 ti 6.4 Prov balk 1  
32 on 7.4 Prov balk 2  
33 to 8.4 Prov balk 7  
34 fr 9.4 Prov balk 5  
v. 15
35 12.4 Prov balk 8  
36 ti 13.4 Prov balk 6 - NYTT DATUM  
37 on 14.4 Prov balk 4 - NYTT DATUM Studeranderådsmöte
 
Provveckorna 13-15 NY! NY!
  Ti 6.4 On 7.4 To 8.4 Fr 9.4 Må 12.4 Ti 13.4 On 14.4
9:00-11:20 Prov b.1 Prov b.2 Prov b.7 Prov b.5 Prov b.8 Prov b.6 Prov b.4
Lunch              
12:00-12:45 Förb. b.2 Förb. b.7 Förb. b.5 Förb. b.8 Förb. b.6 Förb. b.4 kl. 12:00-12:30 utv. b.1
              kl. 12:40-13:10 utv. b.2
13:00-14:00 Idrott
åk 2
  Idrott
åk 1