Till dig som har en iPhone eller Ipad och använder Wilma-appen 

Du behöver efter den 13.9 göra en ny inloggning i appen. Detta eftersom det kommer en ny version av Wilma iOS-appen 2.1.5 och därmed sker en uppdatering. 

 Du som loggar in på Wilma-appen med iPhone och iPad ska logga in med ditt användarnamn och lösenord på appen. Om du har du flera Wilma-användarnamn ska du logga in i den uppdaterade appen med alla dina Wilma-användarnamn, för att dessa användarkonton ska synas i appen som tidigare. 

Bakgrund till uppdateringen

En ny inloggning krävs på grund av att apphanteringen har flyttats från det gamla kontot Visma InCommunity Oy till Visma Enterprise Oy. I och med den här ändringen kommer användarkontona att tömmas vid 2.1.5-uppdateringen och man behöver logga in på nytt för att kunna använda iOS-versionen av Wilma-appen. 

 Det här gäller inte dig som använder Wilma-appen med Android, endast de som använder iPhone och iPad. 

Lägg till ny kommentar